Sıkı ve Seksi Bir Vücuda Sahip Olmayı Kim İstemez?

Spor yapmadan da sıkı ve seksi bir vücuda sahip olabilirsiniz!

Doğa vücudumuza iyi gelecek ürünleri sunuyor. Sıkı bir vücuda sahip olmak için sadece spor yapmanız yetmez. Aynı zamanda beslenmenize dikkat etmeniz ve vücudunuza bakmanız gerekiyor. Doğal ürünlerle vücudunuzu şımartın. Kim sıkı bir vücuda sahip olmaz ki!

Doğadan gelen güzellik sitesinde yer alan habere göre, yosun yağı, Portakal yağı, Çilek yağı, Kayısı yağı, Yasemin Yağı, Kantron yağı, Susam yağı, Avakado yağı bunların hepsini bir kapta karıştırın. Bu ideal bir sıkılaştırıcıdır. Bu karışımı uygulamadan önce yosun sabunuyla banyo yaparsanız. Yağların emilimi daha iyi olacaktır…

Sıkı ve diri bir vücut için bitkisel yağ tarifi

Nelere ihtiyacımız var?

 • 2 yemek kaşığı portakal yağı
 • 2 yemek kaşığı çilek yağı
 • 2 tatlı kaşığı kayısı yağı
 • 1 tatlı kaşığı yasemin yağı
 • 1 tatlı kaşığı kantaron yağı
 • 2 çay kaşığı susam yağı
 • 2 çay kaşığı avakado yağı

Nasıl uyguluyoruz?

Malzemeler karıştırılırak serin yerde 10 gün saklanır.Karın ve bacak gibi problemli bölgelere (yüz hariç) sürülür.

Cilt sıkılaştırıcı

 • Bir şişe gliserin
 • 5 Limon suyu
 • Yarım kilo kırmızı acı biber
 • Bir şişe biberiye yağı

Cilt sıkılaştırıcının nasıl hazırlanır?

Gliserin ve biberiye yağını aktarlarda hazır halde bulabilirsiniz. Diğer malzemeler ise kolayca bulunabilen ve zahmetsizce hazırlanan malzemelerdir. Kırmızı acı biberler haşlanır ve limon suyunda öldürülür. Bütün malzemeler temin edildikten sonra hepsi birden bir blendar yardımıyla karıştırılır. İşlem şimdilik hazır sayılmaz. Elde edilen karışımın üç gün karanlık ve serin bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. Bunun için karışımı koyduğunuz şişeyi ya da kavanozu folyo ile sarabilir ve dolapta bekletebilirsiniz.

Cilt sıkılaştırıcı nasıl uygulanır?

Evde hazırlanan doğal sıkılaştırıcı her gün düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Mümkünse karışımı sürdüğünüzde güneşlenin ya da egzersiz yapın. Bir saatlik bir bekleme sürecinden sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirisiniz. Doğal sıkılaştırıcı düzenli kullanıldığında gözle görülür derecede şişliklerin indiğini, sıkılaştığını ve cildinizin yenilendiğini göreceksiniz.

Yumurta maskesi

Bir adet yumurtanın beyazını bembeyaz köpük olana kadar iyice çırpın. Göz ve dudak çevreniz dahil tüm cildinize elle veya bir parça pamuk yardımı ile sürün.

Kuruyana kadar yaklaşık 10-15 dakika bekleyin ve cildinizi yumuşak bir şekilde durulayın. Bir çay kaşığı yaş maya ve bir çay kaşığı sütü iyice karıştırıp göz ve dudak çevreniz hariç yüzünüze sürün. Yarım saat sonra cildinizi bol ılık su ile durulayın. Bu sıkılaştırıcı maskeyi 20’li yaşlarınızdayken ayda bir defa, 30 lu yaşlarınızdayken ayda iki defa ve 40 lı yaşlarınızdayken haftada bir defa uygularsanız mayanın içeriğindeki yüksek protein sayesinde dokularınızın yenilenmesini ve ilerleyen yaşınıza rağmen cildinizin daha pürüzsüz bir görünüm almasını sağlamış olursunuz.

Kaynak: http://www.kalitelihayat.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>